Kalkulačky povinného pojištění

Výpočet pojištění asi bude zajímat každého plátce, zejména povinného pojištění. Povinná pojištění a jejich výpočet vychází z přesně stanových pravidel, která jsou formulována zákonnou formou a jsou platné pro všechny pojištěnce. I v těchto případech, lze využít kalkulaček pojištění, které jsou k dispozici na některých webech na Internetu. Nutno, ale podotknout, že využít tento prostředek ke kalkulaci a stanovení výše pojištění, lze jen na seriózních www stránkách. Ne vždy se dá spolehnout na pravdivost a autentičnost výpočtu za použití kalkulačky. Pokud se uchýlíte k tomuto postupu, je na místě brát takový výpočet pojištění raději jen, jako orientační a přibližný. Skutečnou výši povinného pojištění raději prověřte u proškoleného účetního, který je seznámen se všemi stávajícími a platnými předpisu v této oblasti.

Kalkulačky dobrovolného pojištění

Výpočet pojištění, které je uzavíráno na bázi dobrovolnosti se ve svém konečném výsledku může podstatně lišit. Jedná se takzvaná komerční pojištění, která podléhají konkurenčnímu prostředí na zdejším pojistném trhu. Dobrovolná pojištění, ať už se jedná o osoby, majetek, nebo nejrůznější připojištění jsou obvykle ovlivňována strategií jednotlivých pojišťoven. Výpočet pojištění se proto může u jednotlivých pojistných subjektů lišit. Kalkulačky pro výpočet pojištění lze použít i pro oblasti pojištění např. domácnosti, nemovitosti, případně pro úrazové, nebo cestovní pojištění a mnoho dalších dobrovolných připojištění.

Srovnávače pojištění

Pokud hledáte nejlevnější pojištění v oblasti dobrovolných pojistek, je asi nejrychlejší řešení použít tak zvaných srovnávačů pojištění. Ty po zadání potřebných údajů a druhu pojištění provedou potřebný výpočet pojištění a současně provedou i vyhodnocení současných pojistných nabídek u vícera pojišťoven najednou. Výsledkem je doporučení na nejlevnější dostupné pojištění na českém pojistném poli.

novinky v pojištění, cestujte po Evropě s cestovním pojištěním, nejvýhodnější je cestovní pojištění na celý rok,